БОРШУЛЯК АЛЬОНА МИРОСЛАВІВНА

D_M_3478

  • кандидат мистецтвознавства
  • старший викладач
  • концертмейстер
  • лауреат Міжнародного конкурсу

Альона Мирославівна  народилася в м. Городенка Івано-Франківської області в 1981 році. У 2000 році закінчила фортепіанний відділ Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського (клас викладача-методиста Казарцевої Т. С.). В 2005 році закінчила фортепіанно-теоретичний факультет Одеської національної музичної академії ім.  А. В. Нежданової (клас проф. Кузікової  В. М.) з кваліфікацією магістр мистецтвознавства, концертний виконавець, артист камерного ансамблю, концертмейстер, викладач з класу фортепіано.

Лауреат Міжнародного конкурсу «Мистецтво XXI сторіччя» Київ–Ворзель, Україна (2005 р.).

У 2010 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Стильова еволюція символіки «пасіонності»: бароко та романтизм» на засіданні спеціалізованої вченої ради в Одеській національній музичній академії імені А. В. Нежданової (науковий керівник – кандидат мистецтвознавства, професор С. В. Мірошниченко) та отримала вчений ступінь кандидата мистецтвознавства за спеціальністю 17.00.03 «Музичне мистецтво».

З 2005 р. працювала викладачем фортепіано і концертмейстером в Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтв. З 2006 року працює викладачем, а з 2011 року старшим викладачем і концертмейстером на кафедрі теорії, історії музики та гри на музичних інструментах (нині – кафедрі музичного мистецтва) Кам`янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка.

Педагогічна та наукова діяльність

Боршуляк А. М. веде активну наукову діяльність: постійно виступає на Міжнародних і Всеукраїнських конференціях (понад 30 виступів). Є автором понад 20 наукових публікацій, в тому числі монографії «Феномен символіки пасіонності епохи бароко та романтизму» (2012); статей у наукових збірниках та спеціалізованих журналах; матеріалів Міжнародних і Всеукраїнських конференцій.

Основна тематична спрямованість наукової роботи: символіко-риторичні аспекти музичної мови; музика бароко та її виконавська інтерпретація; семантика музичної мови та ін.

Є автором рецензій, відгуків на кандидатські дисертації, статті, наукові та навчально-методичні роботи викладачів мистецьких ВУЗів та інших навчальних закладів України.

Учні Боршуляк А. М. є лауреатами й дипломантами Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів і фестивалів (Семенюк Л. – Україна, 2008р.; Ярова А. – Болгарія, 2012р.), а також переможцями студентських наукових конференцій.

Боршуляк А. М. бере активну участь в різноманітних концертах, виступаючи як із сольними номерами, так і в якості концертмейстера.