Мартинюк Любов Василівна

REZ_8904 – доцент, кандидат педагогічних наук, хоровий диригент, педагог, викладач вокально-хорових дисциплін, керівник і дириґент Народної студентської хорової капели «Мелос» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Після закінчення з відзнаками Вінницького музичного училища ім. М.Леонтовича та Вінницького педагогічного інституту ім. М.Коцюбинського була направлена до Кам’янця-Подільського. Свою трудову діяльність розпочала у 1986 році в загальноосвітніх школах міста №12 та №1 на посаді вчителя музики. Саме тут відбулось її становлення як музиканта-педагога, викладача, організатора творчих колективів. Розроблені нею уроки музики, які проводилися на високому професійному рівні, надзвичайно подобалися учням, були цікавими для колег, тому неодноразово ставали показовими для педагогів міста та області. Вже з цих пір Любов Василівна організовує різновікові вокально-хорові колективи, які стають переможцями міських хорових та пісенних конкурсів. Та палке бажання знайти себе у складному мистецтві хорового співу привело Мартинюк Л.В. до створення на базі мистецьких шкіл міста дитячих хорів «Дивоцвіт» (1995р.) і «Любава» (2003р.), які здобули звання Зразкових і стали лауреатами численних міжнародних, всеукраїнських та обласних хорових конкурсів та фестивалів.

З 2003 року Мартинюк Л.В. працює на посаді викладача, а нині доцента кафедри музичного мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Великий та результативний досвід роботи Любов Василівни теоретично обґрунтований та захищений нею в дисертаційному дослідженні «Формування музично-образних уявлень підлітків у процесі їх виконавської діяльності в мистецьких позашкільних навчальних закладах» та в методичних рекомендаціях для викладачів дитячих мистецьких закладів і вчителів музики загальноосвітніх шкіл. Л.В. Мартинюк неодноразово проводить майстер-класи по вокалу та роботі із дитячими та студентськими вокально-хоровими колективами на рівні області.

У 2001 році Мартинюк Любов Василівна організувала та очолила громадську організацію – дитячий театр пісні «Любава», солісти якого знані далеко за межами країни і на сьогодні є вокальною «візиткою» міста. У рамках мистецької акції «Талановита юнь Кам’янця» дитячий театр пісні «Любава» започаткував у місті сольні концерти талановитих дітей, які підтримуються громадою міста та проходять на високому професійному рівні. В період з 2001 по 2015 роки проведено 18 сольних концертів юних співаків та 12 звітних концертів «Свято пісні».

За роки педагогічної і творчої праці Мартинюк Л.В. підготувала велику кількість керівників дитячих, навчальних і аматорських хорів, музикантів-педагогів, багато з яких мають почесні звання, наукові ступені, працюють керівниками районних та обласних відділів культури, викладачами вузів, коледжів, вчителями шкіл; успішно керує науковими роботами студентів, які постійно виступають на щорічних наукових студентських конференціях в університеті та неодноразово були відзначені.

За багаторічну педагогічну діяльність, спрямовану на розвиток просвітницьких та культурно-мистецьких надбань, вагомий особистий внесок у справу збереження національної спадщини Мартинюк Л.В. нагороджена дипломами, грамотами, подяками, медалями лауреата фестивалів і конкурсів цінними подарунками міської та обласної рад, відзнакою міської ради «Честь і шана» (2005р.), Грамотою Верховної ради (2006р.), відзнакою Кам’янець-Подільського міського Голови «За заслуги перед громадою» (2012р.).

Все творче життя Мартинюк Л.В. пов’язане з організацією та роботою з хорами в початкових мистецьких закладах міста, зокрема, зразковим дитячим хором «Дивоцвіт» міської школи мистецтв, зразковим дитячим хором «Любава» міської музичної школи імен Ф.Ганіцького, студентським жіночим камерним хором «Діва», а з 2007 року і донині – художній керівник академічної мішаної капели «Мелос», лауреата всеукраїнських та міжнародних хорових конкурсів та фестивалів, .якій було присвоєно почесне звання «народний» (2013р). Впродовж багаторічної діяльності Мартинюк Л.В. приймає участь у журі Всеукраїнських, регіональних конкурсах вокально –хорового жанру.