Історія мистецької бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (колись педагогічного інституту імені В.П. Затонського) розпочалась у 1968 році, коли було відкрито музично-педагогічний факультет. Бібліотекарем кафедральної книгозбірні тоді працювала О.П.Заболотна. Тодішні завідувач інститутської бібліотеки Й.І.Токар разом із завідувачем кафедри музики Б.Р. Ліпманом заклали фундамент мистецької бібліотеки, дбали про систематичне поповнення фонду музичної літератури, було придбано велику кількість нотної, методичної, довідкової літератури та грамплатівок.

У 1977 році у зв’язку із закриттям музично-педагогічного факультету книгозбірню передано у книгосховище центрального абонементу. У 1986 році здійснюється набір студентів на спеціальності «Педагогіка і методика початкового навчання і музичне виховання», «Педагогіка і методика початкового навчання і образотворче мистецтво». Виникає потреба у створенні мистецької бібліотеки. У 1988 році музичну літературу з книгосховища передано на кафедру і створено кафедральну бібліотеку. А у 2003 році відкрито абонемент і читальний зал мистецької літератури.
З 1988 року дотепер завідувачем мистецької бібліотеки працює Надія Ярославівна Скоропад, під керівництвом якої організовуються заходи, присвячені визначним датам і подіям, оформлені тематичні стенди.

Сьогодні абонемент мистецької літератури – підрозділ із унікальним за змістом науковим і культурним значенням, музичним фондом, нотною, музикознавчою, музично-педагогічною літературою, виданнями з образотворчого мистецтва, довідковою літературою, періодикою за профілем діяльності.

Книжковий фонд складає 11400 примірників. Особливого значення набули періодичні видання: «Музика», «Українська культура», «Студії мистецтвознавчі», «Мистецтво в школі», «Мистецтво та освіта», «Українська му зична газета».

Бібліотечний фонд мистецької бібліотеки забезпечує потреби студентів і викладачів у підручниках, навчальних посібниках, наукових виданнях. Фонд бібліотеки поповнюються за рахунок придбання нових надходжень та подарунків приватних колекцій викладачів мистецьких спеціальностей (Аліксійчук О.М., Березіна І.В., Борисова Т.В., Воєвідко Л.М., Лабунець В.М., Печенюк М.А., Прядко О.М., Урсу Н.О., Яропуд З.П.). Викладачі і студенти підтримують акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Так, у 2015 році бібліотека поповнилась понад 40 примірників навчальної літератури, серед них – монографії, посібники.

Питання комплектування, організації і використання фондів вирішується на підставі запитів та планів навчального процесу. Читацьку аудиторію бібліотеки складають студенти, викладачі, науковці університету. Для поліпшення обслуговування читачів бібліотека має у своєму розпорядженні сучасну копіювальну та комп’ютерну техніку. До послуг користувачів алфавітний і систематичний каталоги.

Функціонує абонемент з читальним залом, фонди якого складають довідники, книги та періодичні видання з мистецтвознавства. З 2009 року в бібліотеці створюється електронний каталог, який сприяє підвищенню якості та ефективності інформаційного забезпечення навчального та наукового процесів.

З метою популяризації літератури організовуються книжкові виставки, стенди з новими надходженнями, проводяться огляди літератури, інформаційні години тощо. Матеріали мистецької бібліотеки опрацьовуються студентами при написанні курсових та дипломних робіт, використовуються у наукових дослідженнях аспірантів та викладачів.

Роль абонементу мистецької літератури полягає в тому, щоб допомогти користувачу одержати і використати інформацію та зберегти свої фонди як частину національного надбання.

Багато років у мистецькому корпусі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка працює бібліотека мистецької літератури, яка забезпечення занять зі студентами спеціальностей «Середня освіта (Музичне мистецтва)», «Середня освіта (Образотворче мистецтво»), 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація.

Завдяки злагодженій, копіткій роботі бібліотекаря Н.Я. Скоропад та професорсько-викладацького складу мистецьких кафедр, кабінетна бібліотека переросла на абонемент мистецької літератури, а з 2019 року – це читальний зал.

Читальний зал мистецької літератури – це підрозділ з унікальним за змістом науковим та культурним значенням музичним фондом: нотною, музикознавчою, музично-педагогічною літературою; виданнями з образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, реставрації творів мистецтва, довідковою літературою, фаховою періодикою. Сьогодні фонд налічує 15360 примірників. Із них близько 12 тисяч примірників книг. Щороку книжковий фонд поповнюється літературою, здебільшого подарованою викладачами , колективами кафедр. У 2020-21 н. р. фонд читального залу зріс на 126 примірників книг.О

Особливого значення набули періодичні видання. Це журнали «Мистецтво та освіта», «Музика», «Музична школа», «Образотворче мистецтво». У фонді зберігаються також дипломні, бакалаврські та магістерські роботи студентів мистецьких спеціальностей.

Добре сформовані фонди, часткове використання відкритого доступу, світлий затишний читальний зал, який прикрашають твори мистецтва, привертають увагу не тільки студентів та співробітників університету, у ньому працюють викладачі коледжу культури, вчителі загальноосвітніх та мистецьких навчальних закладів.

До послуг користувачів у відкритому доступі систематичний та алфавітний каталоги, картотека журнальних і газетних статей.

У читальному залі постійно діють виставки „Нові надходження” та „Творчі здобутки викладачів”. Організовуються планові книжкові виставки, присвячені знаменним датам «Шедеври українського мистецтва», «М.Д. Леонтович – композитор і педагог», «Борис Романович Ліпман» (до 95 річчя від дня народження); проводяться огляди літератури, інформаційні години тощо.

Головним завданням бібліотеки є забезпечення повного, якісного та оперативного бібліотечно-бібліографічного обслуговування студентів, магістрантів, професорсько-викладацького складу на основі широкого доступу до бібліотечних ресурсів.