Кафедра музичного мистецтва підтримує тісні зв’язки із закладами загальної середньої освіти, активно  проводить профорієнтаційну роботу та організовує мистецькі заходи для учнів та вчителів, залучаючи до такої діяльності здобувачів вищої освіти.

Зокрема, викладачами кафедри музичного мистецтва: кандидатом педагогічних наук, доцентом Оленою Аліксійчук та гарантом освітньо-професійної програми Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво) другого (магістерського) рівня вищої освіти, кандидатом педагогічних наук, доцентом Тетяною Борисовою було організовано мистецький захід з профорієнтаційною метою в органному залі Кафедрального костелу Святих апостолів Петра і Павла. Студентка магістратури Яна Михайлова розробила сценарій заходу та виступила у ролі ведучої.

У межах заходу провели екскурсію та концерт органної музики для учнів 9-11 класів та учителів Кам’янець-Подільського ЗЗСО № 16. Учасники мали змогу ознайомитись з неординарним костелом Св. Апостолів Петра і Павла у Кам’янці-Подільському. Це унікальний храм, архітектурний ансамбль  якого містить:  костел, дзвіницю, тріумфальну арку та мінарет – елемент з мусульманської архітектури, на якому встановлена скульптура Божої Матері. У процесі постійних перебудов, що тривали до 1621 року, зовнішній вигляд костелу було змінено з готичного на ренесансний, згідно з проєктом Яна де Вітте. У костелі є каплиця, збудована в стилі бароко, стіни якої вкриті фресками пензля італійського митця ХVІ століття  Рамп’єґо.

У самому храмі увазі учасників було представлено мармурові скульптури італійських майстрів ХVІІІ-ХІХ ст. (статуї Янголів, Діви Марії, Св. Антонія та ін.). Серед скульптурних композицій – відомий надгробний пам’ятник Лаури Пшездецької, який був виготовлений в Італії у 1874 р. знаним скульптором українського походження В. Бродським з цільного шматка каррарського мармуру.

Учням також було запропоновано послухати звучання старовинного органу Кафедрального костелу святих апостолів Петра і Павла, встановленого у 1857 році австрійською фірмою «Карл Хессе». Органів такого типу в Європі лише сім. Цей інструмент має 972 труби, з яких 160 дерев’яних, решта – з англійського цинку. Орган має 24 регістри, дві клавіатури і педаль. Концертну органну програму було виконано кандидатами педагогічних наук, доцентами Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Оленою Аліксійчук та Вікторією Федорчук. Зокрема, прозвучали такі твори: Леон Бьольман Інтродукція-хорал з «Готичної сюїти»; Михайло Шух «Тиха молитва» та «Різдвяна пісня»; Йоганн Себастьян Бах Прелюдія «З глибокою думкою»; Йоганн Себастьян Бах «Aria sulla quarta corda»; Гордон Янг «Сарабанда»; Марк-Антоній Шарпентьєр «Te Deum» та інші твори.

Після концерту органної музики гарант освітньо-професійної програми Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво) другого (магістерського) рівня вищої освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Борисова провела профорієнтаційну бесіду з учнями, під час якої відбулось активне обговорення проведеного мистецького заходу, обмін враженнями та міркуваннями.