9 жовтня відбулась дискусія з маґістрантами 1-го року навчання (у групах ММ1-М23, ОМх1-М23, RTM1-М23, організатор – проф. М.Печенюк) на тему «Академічна доброчесність у науковому просторі студента: пошуки і знахідки». Маґістранти з цікавістю слухали запрошеного на захід виступ заступника голови Кам’янець-Подільської «Просвіти», колекціонера Анатолія Паладійчука, який продемонстрував свої знахідки, зокрема – перший запис «Щедрика», партитури окремих творів композитора Миколи Леонтовича, який навчався у Подільській духовній семінарії (1897/1898 рр.). Після прослуховування маґістранти відмітили ориґінальність інтерпретації «Щедрика», який записаний у виконанні Української Республіканської Народної хорової капели під орудою композитора і дириґента Олександра Кошиця. Колекціонер також продемонстрував фото композитора (на віньєтці випускників духовної семінарії), що стало справжньою сенсацією, адже ця знахідка є єдиним фото на сьогодні з кам’янецького періоду життя митця, коли йому було 20 років. Університетський кабінет-музей Миколи Леонтовича також збагатився копією портрета Великого Подолянина, який подарував колекціонер.
Продовженням заходу стало знайомство маґістрантів з електронною базою наукової літератури в університетській бібліотеці, яке провела кандидат історичних наук, директорка бібліотеки університету Людмила Климчук. Проведення такого заходу допоможе молодим початківцям-науковцям краще орієнтуватись у пошуку потрібної літератури, інформації, доброчесно її використовувати, що так необхідно і важливо у науково-дослідницькій роботі.
На зображенні може бути: 9 людей, люди навчаються та текст
На зображенні може бути: 14 людей та люди навчаються
Нет описания фото.
На зображенні може бути: 8 людей та люди навчаються