Гжегожевські Євген та Вадим – випускники педагогічного факультету (1981) нашого університету, педагоги, співаки, композитори, заслужені артисти України (2019), Відмінники освіти України (1992), лауреати обласної педагогічної премії імені М. Смотрицького (1991), члени Національної всеукраїнської музичної спілки, члени асоціації естрадного мистецтва Національної всеукраїнської музичної спілки (1998), члени Національної спілки журналістів України (2013), організатори фестивалю творчих близнюків «Співучі дзеркала» (2000), дитячого фестивалю «Дві крапельки».
Прикладом творчого зростання підчас навчання в університеті стали викладачі музичної кафедри. Беручи участь у спільних виступах з викладачами, вони зріли у виконавській майстерності. Особливо завдячують брати Гжегожевські творчій співпраці з композиторами Олексієм Бецом та Борисом Ліпманом. Вокальний дует братів, під час навчання, брав активну участь у різноманітних виступах і конкурсах художньої творчості. Брати Гжегожевські додатково займались на факультеті громадських професій, були активними учасниками хору та духового оркестру, і у 1981 р. отримали посвідчення керівників хору та керівників духового оркестру.
Після закінчення навчання у педагогічному інституті (тепер – університеті) Євген та Вадим за направленням працювали вчителями музики у Шарівській загальноосвітній та у дочірніх Правдівській і Пасічнянській восьмирічних школах. Спочатку братами було створено дитячу музичну студію, згодом – єдину тоді в області – сільську школу з поглибленим вивченням музики, а також – першу на теренах області, з початку Незалежності України, – дитячу музичну школу. Першим директором Шарівської дитячої музичної школи був призначений Євген Едуардович, а Вадим Едуардович зайняв посаду заступника директора з виховної роботи Шарівської загальноосвітньої школи. Тоді ж Гжегожевським було присвоєно звання вчителів вищої кваліфікаційної категорії, обласні педагогічні премії імені М. Смотрицького, з часом вони отримали відзнаки «Відмінник освіти України».
Євген та Вадим – лауреати чисельних мистецьких конкурсів і фестивалів (1983 – республіканський телевізійний фестиваль «Сонячні кларнети»; 1985 – Всесоюзний фестиваль патріотичної пісні; 1987 – фестиваль народної творчості; 1988 – Республіканський конкурс польської пісні; 1988 – регіональний конкурс Україна-Молдова у Сумах; 1989 – конкурс молодіжної пісні у Миколаєві; 1991 –Міжреспубліканський фестиваль родинних ансамблів; 1996 – конкурс Всеукраїнського радіо «Пісня року – 96»; 1999 – Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Мотив для двох сердець»; 2002 – ІV фестиваль родинних ансамблів, присвячений 10-річчю польських організацій в Україні; 2004 – Всеукраїнський фестиваль родинної творчості «Родинні скарби України» та ін.).
У творчому доробку братів – збірки пісень «Мелодії родоцвіту» (Хмельницький, 2000. 112 с.), «Ми родом із пісні» (Ярмолинці, 1995. 48 с.); компакт-диск та аудіо-касета «Долі мить жадана». До друку підготовлено репертуарний збірник «Мелодії фанфар» (для дитячого духового оркестру), до якого увійшли партитури творів українських та зарубіжних композиторів, власні твори для оркестру, ансамблі, вправи для оркестрового розігрування. Братами створено понад 200 пісень на власні вірші та вірші поетів-подолян. За рекомендацією Міністерства освіти України про творчу педагогічну діяльність братів знято науково-популярний фільм «Уроки музики братів Гжегожевських», у якому глядачі знайомляться з їх творчою біографією, даються приклади авторських пісень, які ввійшли у посібники з музики для учнів загальноосвітніх шкіл.
Брати Гжегожевські активні у викладацькій і виконавській діяльності: Владислав (сценічне ім’я Вадим) зараз працює викладачем Шарівської дитячої музичної школи Ярмолинецької селищної ради, Євген – заступником директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий Центр професійної освіти». Артисти і водночас вчителі музики є взірцем для своїх учнів, адже, щоб навчати музики, потрібно, перш за все, самому бути професіональним виконавцем. Окрім того, що брати є співаками, вони володіють грою на багатьох народних і духових інструментах. А виконавством займаються досить успішно, про що свідчать їх звання і нагороди. Брати Гжегожевські пишуть пісні, аранжують твори для дитячих хорів, духових оркестрів. Вони побували з творчими зустрічами майже в усіх закладах загальної середньої освіти, ліцеях та вишах області. У теперішній час їхнє сьогодення заповнене організацією та участю у благодійних концертах на користь ЗСУ.
У нашому університеті на спеціальності «Музичне мистецтво» у різні роки також навчалися їхні сини, яких називають «Брати Гжегожевські «Молодші». Богдан Євгенович Гжегожевський закінчив навчання у 2002 р. (диплом з відзнакою), займався у класі вокалу у проф. Майї Печенюк, класі фортепіано у доц. Жанни Карташової. Після навчання працював вчителем музичного мистецтва Шарівського НВО, директором Шарівської музичної школи, яку заснували брати Гжегожевські (старші). Зараз Богдан Євгенович працює керівником гурткової роботи у Хмельницькому професійному ліцеї. Його вихованці неодноразово ставали переможцями обласних та всеукраїнських конкурсів серед студентів профтехосвіти. Йому присвоєно педагогічне звання «керівник гуртка – методист»; нагороджений грамотою обласного управління освіти та науки.
Руслан Владиславовоч Гжегожевський у 2001 р. закінчив навчання на бакалавраті, у 2003 р. – у маґістратурі, обидва дипломи з відзнакою. Займався у викладачів: Майї Печенюк – вокал, Жанни Карташової – фортепіано. Зараз Руслан Владиславович – вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, веде уроки музичного мистецтва у Деражнянському ліцеї №2; керівник «Школи раннього розвитку дитини КВРД міста Деражня. Нагороджений Грамотою обласного управління освіти та науки, дипломант обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2022» (диплом ІІІ ст.). Вихованці Руслана Владиславовича неодноразово (понад 60 лауреатів) ставали переможцями всеукраїнських і міжнародних конкурсах. Серед його випускників – фіналісти телевізійних проектів «Голос. Діти», «Україна має талант», «Маленькі ґіґанти».
Артур Владиславович Гжегожевський – випускник університету 2009 року, займався у викладачів: Миколи Тихоліза (труба), доц. Олени Аліксійчук (хорове диригування). Після закінчення навчання працював учителем музики, етики і художньої культури Шарівського закладу загальної середньої освіти №2. З 2010 р. дотепер працює директором Шарівської дитячої музичної школи Ярмолинецької селищної ради. Артур Владиславович – організатор та керівник вокального ансамблю «Smile». Його вихованці – постійні учасники мистецьких заходів у Шарівці та Ярмолинцях. Учні класу Артура Владиславовича неодноразово виборювали призові місця у різного рівня конкурсах серед учнів дитячих мистецьких закладів.
Усі брати Гжегожевські (молодші) під час навчання брали участь в університетських колективах (студентській хоровій капелі «Ясинець» та Народному оркестрі народних інструментів). Усі Гжегожевські – і старші і молодші – є членами Національної всеукраїнської музичної спілки.
Вражає багатогранність родини Гжегожевських – різнобічна обдарованість членів її сімей. Усі яскраво проявляють себе як у музичній педагогіці, так і музичному виконавстві – талановиті музиканти-педагоги, вокалісти, інструменталісти, артисти, управлінці, організатори. Гжегожевські, які закохані у музичне мистецтво, розуміють складність його викладання, – філіґранно-естетично виховують молоде покоління, шліфують його таланти, тому що по-іншому не вміють. Їх учні навчаються на мистецьких спеціальностях середніх спеціальних та вищих навчальних закладах країни, здобувають лауреатські звання на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Ми пишаємось випускниками, які своєю працею прославляють наш університет.