Науково-дослідний центр вивчення педагогічної та творчої спадщини Миколи Леонтовича

Відкриття музею М. Д. Леонтовича

Положення про науково-дослідний центр вивчення педагогічної та творчої спадщини Миколи Леонтовича

Меморандум про взаємодію та співпрацю у відзначенні просвітницького проєкту “Кам’янецькі ноти і крила “Щедрика” та 101-ї річниці дипломатичної місії Української республіканської капели Олександра Кошиця

Науково-дослідний центр вивчення педагогічної та творчої спадщини Миколи Леонтовича функціонує з 1996 року (керівник – кандидат педагогічних наук, професор М.А. Печенюк), створений на кафедрі методики музичного виховання, вокалу і хорового диригування. Центр ім. М.Д. Леонтовича співпрацює з Хмельницьким обласним відділенням Національної музичної спілки України, Інститутом мистецтвознавства, фольклору і етнології ім. М. Рильського (Київ).

Основними здобутками Центру є проведення 5-ти Всеукраїнських конференцій, присвячених подільському композиторові і педагогу М.Д. Леонтовичу; відкриття меморіальної дошки на будинку колишньої духовної семінарії, у якій навчався композитор, відкриття кабінету-музею Миколи Леонтовича. Після пропозицій ІІ Всеукраїнської конференції, присвяченій 125-річчю М. Леонтовича, та вирішено питання про створення музею композитора, відтоді студентська аудиторія №6 поєднала в собі кабінет методики музичного виховання і музей М. Леонтовича (вулиця Гагаріна, буд. 47). Відкриття музею відбулося 12 грудня 2002 року. У музеї оформлені стенди, на яких представлена література про М. Леонтовича, наукові збірники, партитури творів подолянина.

Науково-дослідницький Центр вивчення педагогічної і творчої спадщини  М. Леонтовича співпрацює з Інститутом мистецтвознавства, фольклору і етнології ім. М. Рильського (Київ), Могильовським державним університетом імені А. Кулешова (Республіка Білорусь), Хмельницьким обласним відділенням Національної музичної спілки України, Кам’янець-Подільською міською організацією Національної спілки краєзнавців України. Основними здобутками Центру є проведення 5-х Всеукраїнських та однієї Міжнародної конференцій, присвячених подільському композитору і педагогу М.Д. Леонтовичу; відкриття меморіальної дошки на будинку колишньої духовної семінарії, у якій навчався композитор. відкриття кабінету-музею Миколи Леонтовича, меморіальної дошки у мистецькому корпусі університету (вул. Гагаріна, 47). Матеріали конференцій надруковані у наукових збірниках, експонати музею постійно поповнюються. У музеї оформлені стенди, на яких представлена література про М. Леонтовича, наукові збірники, партитури творів подолянина, матеріали конференцій, які проводяться в місцевому університеті та в інших вишах України, періодика. Функціонування такого музею, де представлена творчість подільського композитора і педагога М. Леонтовича, є добрим прикладом для студентів і стимулом до навчання. Вони досліджують творчість митця, пишуть курсові і дипломні роботи, набувають досвіду для майбутньої пошукової і науково-дослідницької роботи. У музеї зберігаються публікації Всеукраїнських наукових конференцій, монографії доктора мистецтвознавства, професора кафедри В.Ф. Іванова «Леонтович – збирач народних пісень», професора А.Ф. Завальнюка, збірка хорових творів (упорядник В. Кузик), збірка літурґійних творів композитора, записи пісень.

Окрім викладання музично-теоретичних дисциплін, у 2018 р. проведено такі заходи:

  1. 9 листопада – лекція до Дня української писемності (Т. Совік).

  2. 27 грудня – Різдвяний концерт. Хор «Ясинець». Кер. ст. викл. Кузів М. В.

  3. 23 квітня – Творчий звіт хору «Мелос» на присвоєння звання Народного. Керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Мартинюк Л.В.